Domarlistan nedan uppdaterades 2015 04 26

Lilla VM
Hej på er!
Nu är det dags att anmäla sig som domare till Lilla VM 2015.

Om du vill döma ska du:
• Ha gått en foreningsdomar–‐utbildning, eller högre
•Vara 15 år eller äldre

Är du intresserad så hör av dig via mail till Domare.lillavm@hotmail.com, i detta mail ska det finnas med:
Namn:
Mobil nr.:
Mailadress (dit skickar jag matcherna ni ska döma):
Om ni har dömt matcher tidigare, och vilken ålder på spelarna:
Om ni har någon tid ni inte kan döma. Matcherna spelas troligtvis mellan 08.00-20.00.

Vid frågor angående Lilla VM hör av er till mig!

Anton Fandén
073–‐069 19 88
Domare.lillavm@hotmail.com

Välkommen att kontakta någon av våra domare!

Vi har domare som kan döma på alla nivåer. Ni är välkomna att kontakta någon av våra domare ifall ni behöver domare till era cuper, sammandrag eller matcher. Vi följer naturligtvis Medelpads fotbollsförbunds riktlinjer. Anton, vår domaransvarige, ser till att domarna är motiverade, välutbildade och pedagogiska. Med jämna mellanrum håller vi föreningsdomarkurser och efter det följer utbildning via Medelpads fotbollsförbund.

Tänk på att försöka använda så många som möjligt av våra domare så att alla får erfarenhet och utveckling som domare. Vill ni ha hjälp med att välja domare kan ni kontakta Anton för råd och stöd.

Några användbara länkar:
http://medelpad.svenskfotboll.se/domare
http://fogis.se/domare/regelprovsgeneratorn/

Domare som dömer 5-, 7-, 9- och 11-manna

Anton Fandén, 22 år

Anton Fandén, 22 år

Domaransvarig Matfors IF

telefon: 073-069 19 88
mejl: anton.fanden@live.se

Domare som dömer 5- och 7-manna

 

Alexander Lindström

Alexander Lindström

Domare

Telefon:
070-582 29 67
Mejl:
alle.l12@hotmail.com
_

Wilma Björklund, 14 år

Wilma Björklund, 14 år

Domare

Telefon:
072-545 50 50
Mejl:
Wilmur@live.se
_

Julia Nordlund, 15 år

Julia Nordlund, 15 år

Domare

Telefon:
070-572 04 55
Mejl:
Julianor@hotmail.se

Tess Nenzén, 15 år

Tess Nenzén, 15 år

Domare

Telefon:
072-705 75 67
Mejl:
Tessn0330@live.se

Ebba Altevid, 14 år

Ebba Altevid, 14 år

Domare

Telefon:
070-239 74 44
Mejl:
Ebba.altevid@live.se
_

Hampus Horneij, 14 år

Hampus Horneij, 14 år

Domare

Telefon:
070-285 55 20
Mejl:
Hampushorneij@gmail.com
_

Alexander Bergman, 15 år

Alexander Bergman, 15 år

Domare

Telefon:
072-743 67 67
Mejl:
alexander_bergman@live.se
_

Sara Lindblom, 14 år

Sara Lindblom, 14 år

Domare

Telefon:
073-654 82 05
Mejl:
Saraphuang@hotmail.com
_

Josefin Nilsson, 15 år

Josefin Nilsson, 15 år

Domare

Telefon:
076-063 09 18
Mejl:
Josefinnilsson18@gmail.com

Nelly Melander, 14 år

Nelly Melander, 14 år

Domare

Telefon:
070-283 05 29
Mejl:
Nelly_maja@hotmail.se

Oliver Spjut, 14 år

Oliver Spjut, 14 år

Domare

Telefon:
072-560 58 65
Mejl:
Oliverspjut@hotmail.com
_

Måns Moberg, 14 år

Måns Moberg, 14 år

Domare

Telefon:
070-332 54 33
Mejl:
Mansmoberg@hotmail.com

Sara Nordström, född 1998

Sara Nordström, född 1998

Domare

Telefon:
070-8230288
Mejl:
Sara.nordstrom@me.com
_

Emma Magnusson, 15 år

Emma Magnusson, 15 år

Domare

Telefon:
076-146 81 16
Mejl:
Emmalinnea21@hotmail.com
_

Klara Solberg, 15 år

Klara Solberg, 15 år

Domare

Telefon:
072-205 83 89
Mejl:
Klaras2000@live.se

Nora Altevid, 14 år

Nora Altevid, 14 år

Domare

Telefon:
070-239 51 14
Mejl:
Nora.altevid@live.se

Alex Drewsen, 14 år

Alex Drewsen, 14 år

Domare

Telefon:
072-552 55 05
Mejl:
Drewsen00@live.com

Hugo Lindahl, 14 år

Hugo Lindahl, 14 år

Domare

Telefon:

Mejl:
Hugo.Lindahl@iclood.com
_

Emil Bergström, 16 år

Emil Bergström, 16 år

Domare

Telefon:
073-203 58 00
Mejl:
bergstrom.99@live.se

Johan Johansson, 14 år

Johan Johansson, 14 år

Domare

Telefon:
072-240 57 48
Mejl:

_
_

Emma Larsson, 14 år

Emma Larsson, 14 år

Domare

Telefon:
070-258 19 86
Mejl:
000818@hotmail.se

Julia Berglund, 14 år

Julia Berglund, 14 år

Domare

Telefon:
076-780 69 44
Mejl:
Berglundjulia@hotmail.com

Linus Wassbrink, 14 år

Linus Wassbrink, 14 år

Domare

Telefon:
073-820 51 49
Mejl:
Linus.wassbrink@hotmail.com
_

Sebastian Widmark, 16 år

Sebastian Widmark, 16 år

Domare

Telefon:
070-3647170
Mejl:
sebbe99@hotmail.com_